2012

Napsal hudbu k filmu scénáristy Josefa Urbana a producentů Josefa Urbana a Dana Krzywoně - 7 dní hříchů (DP film). Režisérem filmu je Jiří Chlumský, v hlavních rolích Ondřej Vetchý,Vica Kerekeš, dále Jiří Schmitzer, Fjodor Bondarčuk, Attila Mokos, Jarek Hylebrant, Igor Bareš, Kateřina Kolajová, Norbert Lichý a další. Hudbu nahrála Janáčkova filharmonie Ostrava. Premiéra filmu byla 29.10 v Bratislavě a 31.10. v Praze.
S TUTU vystupuje na 7. Silesian jazz festival v polských Katowicích.
Produkuje už 7. Ročník Jazz Open Ostrava, organizuje měsíční cyklus koncertů „Hvězdy na moravským Betlémem“ a uvádí svůj měsíční autorský cyklus „Jazz U Písařů“ ve Štramberku. Působí jako lektor na Letní jazzové dílně K.Velebného ve Frýdlantu a uvádí pořad „Na Parníku s Borisem Urbánkem“ na ČRo 2 Vltava.
V prosinci vydává ve svém vydavatelství Paradise Music CD Michal Žáček - Beautiful Day , CD, které je z většiny autorské, vznikalo postupně od roku 2007. Podíleli se na něm členové TUTU - Martin Gašpar, Rudy Horvát, Marcel Buntaj, a hosté jako zpěvák a trombonista Ashley Slater z Freak Power, bubeník Dave Weckl, Tonya Graves či Vojtěch Dyk.
Složil píseň Radio Time pro Vojtěcha Dyka a kapelu B Side Band.


2011

S programem Boris Urbánek & Friends vystoupil na Pražském hradě v rámci cyklu Jazz na hradě. Záznam z koncertu vychází také na CD. Se stejným programem pak koncertoval k padesátinám Přerovského jazzového festivalu (společně s Mike Stern Group) a v červnu na 6. Ročníku festivalu Jazz Open Ostrava (společně s Kenny Garret Quartet),který opět organizoval.
Pravidelně koncertuje s Rhythm Desperados, Agharta Gangem, TUTU a BBC, především v pražském jazzklubu Agharta a ostravské scéně Parník (v září také Jazzklub v Drážďanech). V listopadu má sólový recitál na Konzervatoři Ostrava v rámci Hudební současnosti a Heroldovo Kvarteto uvádí Ad laudem Advocatorum na koncertě Asociace hudebních umělců a vědců v Praze.
Během podzimu připravil divadelní verzi pohádkového muzikálu Mrazík , která měla premiéru 4. prosince v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě (NDM) a která se bude pravidelně reprízovat v sezónách 2011-2014.
Stále organizuje měsíční cyklus koncertů „Hvězdy na moravským Betlémem“ a uvádí svůj měsíční autorský cyklus „Jazz U Písařů“ ve Štramberku, působí jako lektor na Letní jazzové dílně K.Velebného ve Frýdlantu a uvádí pořad „Na Parníku s Borisem Urbánkem“ na ČRo 2 Vltava.


2010

V březnu absolvuje s Rhythm Desperados 11 denní turné v Mexiku, kde vystoupili na EuroJazz festivalu v Mexico City a na Jazzovém festivalu v Acapulcu. Vedle toho absolvovali 5 koncertů na Universitách a v jazzových klubech. Koncert na Euro Jazz festivalu natáčela a odvysílala mexická státní televize. Poté absolvují Rhythm Desperados koncert v Bohemian National Hall v New Yorku , s nimiž jako host vystoupí také legendární jazzový trumpetista, žijící v New Yorku, Laco Deczi.
V říjnu se Rythm Desperados představili v jazzových klubech v Hambuku a Berlíně. Vedle toho pravidelně koncertuje s Rhythm Desperados a Agharta Gangem v jazzovém klubu Agharta v Praze i v dalších jazzových klubech České republiky.
S TUTU účinkuje v květnu na ostravském festivalu Janáčkův Máj.
S Boris Band Combination se, vedle pravidelného vystupování v Ostravském klubu Parník, představí v květnu v Paříži v Jazzklubu Paris-Prague, poté v pražském Lucerna Music Baru.
V červnu také natáčí s Kubínovým kvartetem ve studiu Rozhlasu Ostrava třívětý smyčcový kvartet „Ad laudem Advocatorum“ (Původní název Hymnus Advocatus), který vytvořil na objednávku České advokátní komory. Poté přepracovává kvartet na „Concerto grosso“ pro komorní smyčcový orchestr a smyčcový kvartet, který natáčí v Praze s Talichovým komorním orchestrem (TKO) a Heroldovým kvartetem pod taktovkou Jana Talicha.
Tuto rozšířenou verzi provedli v září TKO s Heroldovým kvartetem na „Slavnostním večeru k 20. výročí svobodné advokacie v Čechách“ ve Španělském sále Pražského hradu za přítomnosti více než 2 000 advokátů z České republiky a Evropy. Česká advokátní komora pak vydává CD s oběma verzema Ad laudem Advocatorum.
V červnu proběhl na nádvoří Slezskoostravského hradu 5.ročník festivalu Jazz Open Ostrava, jehož je stále dramaturgem, ředitelem a producentem. Na stejném místě také proběhl galakoncert nazvaný „Slunohrad“, kde jako kapelník Ostravského rozhlasového orchestru doprovodili zpěváky Asleyho Slatera, Helenu Zeťovou, Lucii Bílou, Pavola Hammela, Markétu Konvičkovou a Martina Chodůra.
Během roku 2010 také opět doprovází na koncertech, jako člen Flaminga, zpěvačku Marii Rotrovou.
V září má ve Frýdku-Místku premiéru obnovená verze Pohádkového muzikálu na ledě Mrazík. Poté se Mrazík představil na 12 stadiónech v České republice a podzimní turné zakončil v Tesla Aréně v Praze.
Vedle těchto aktivit stále organizuje měsíční cyklus koncertů „Hvězdy na moravským Betlémem“ a uvádí svůj měsíční autorský cyklus „Jazz U Písařů“ ve Štramberku. Opět působí jako lektor na Letní jazzové dílně K.Velebného ve Frýdlantu.
Také pravidelně uvádí pořad „Na Parníku s Borisem Urbánkem“ na ČRo 2 Vltava.

2009

20. května vystoupil s Rhythm Desperados a hostem, řeckým kytaristou Apostolisem Anthimosem, na Pražském Jaru V červnu pořádá 4. ročník mezinárodního Jazzového festivalu Jazz Open Ostrava, na němž vystoupili, The Gizd Q (ČR), Mark Aanderud (Mexiko), Yandim Band (ČR) a polsko-řecko-maďarské trio SBB. S rozhlasovým orchestrem doprovází na open air koncertě – Slunohrad, na Slezskoostravském hradě, Anetu Langerovou, Petru Janů, Petra Bendeho, Vlastu Redla, Věru Špinarovou a Janka Ledeckého. Je členem Flamingo, doprovodné kapley Marie Rottrové. V srpnu opět učí na Letní Jazzové dílně ve Frýdlantu v Čechách. Agentura Paradise Music opět zajišťuje koncerty na akcích Právník roku a také pravidelné měsíční koncerty Hvězdy nad Moravským Betlémem, ve Štramberku.



2008

Boris se stává kapelníkem Ostravského rozhlasového orchestru (ORO). Na open air koncertě – Slunohrad, na Slezskoostravském hradě, doprovází mj.Tonyu Graves, P.Nagyho, R.Krajča a další, S Peterem Lipou hrají na festivalu Jazz ve městě ve Frýdku-Místku, a dále pak na slavnostním koncertě, při příležitosti oslav 90. výročí státnosti, na Prokešově náměstí v Ostravě. V květnu zahajuje pravidelný měsíční cyklus sólových koncertů ve Štramberku “U Písařů”, na které si zve hosty (Michal Žáček, Petr Kroutil, Vít Švec, Štěpán Markovič, Gabriela Vermelho, Teresa Polk, Dan Skála, Jaroslav Šimíček, atd.) Vystupuje na klubových i festivalových pódiích s Boris Band Combination, Rhythm Desperados a Agharta Gang, se kterým na podzim vydává CD “There Is Hope”. V červnu pořádá 3. ročník Jazz Open Ostrava, kde vystoupili David Kollár (SR), Ywone Sanchez, a Rhythm Desperados, s hosty Štěpánem Markovičem a Lubošem Andrštem. V srpnu opět učí na Letní Jazzové dílně ve Frýdlantu v Čechách. Je členem Flamingo, doprovodné kapley Marie Rottrové Jeho agentura Paradise Music zajišťuje koncerty na akcích Právník roku a pravidelné měsíční koncerty Hvězdy nad Moravským Betlémem, ve Štramberku.


2007

19.ledna na akci České advokátní komory - „Právník roku“, konané v kongresových sálech Tophotelu Praha, zazněla premiéra 1.věty smyčcového kvarteta, nazvaného „Hymnus Advokatus“, v podání Kapral’s Quartet. Kulturní část programu celé akce zajišťovala agentura Boris Urbánek-Paradise Music a vystoupili na ní také mj. Rock’n’Roll Band M.Woodmana, Rhythm Desperados, s hostující zpěvačkou Markétou Foukalovou z kapely Madfinger, Radek Erben nebo cimbálová kapela Vojtek.

V lednu získává Licenci k legendárnímu Pohádkovému muzikálu na ledě –MRAZÍK, jehož je zároveň autorem hudby.

V rámci „Pražských premiér“ měla v dubnu v pražském Rudolfinu premiéru suita „Pasáček vepřů“ pro violoncello a marimbu, v podání Margit Klepáčové a Markéty Mazourové.

Na 2. ročníku mezinárodního festivalu JAZZ OPEN OSTRAVA 2007, který proběhl v červnu, opět na nádvoří slezskoostravského hradu, jako dramaturg a organizátor uvedl ostravskou kapelu Missing Base Rudyho Horváta, equadorskou zpěvačku Andreu Ruilovu s Folhinha Bandem, Ondřeje Pivce s Organic Quartetem, maďarského pianistu Zsolt Kalkteneckera se svým triem a byl hostem polsko-řeckého tria kytaristy Apostolise Anthimose, známého jako člena legendárních SBB.

Neúnavným jazzovým organizátorem a bubeníkem – Michalem Hejnou (Agharta Jazz Centrum) byl přizván do obnovené kapely Agharta Gang, s novým saxofonistou Štěpánem Markovičem. Vystupují v jazzových klubech (Agharta, Parník), na Československém jazzovém festivalu v Přerově (říjen) a natáčí pro Čs.rozhlas Ostrava (listopad).

S kapelou Rhythm Desperados stále pravidelně koncertuje v jazzových klubech (Agharta, Parník, Jazz and Blues, aj.) a vystoupil na jazzových festivalech Jazz na ulici v Plzni (srpen), Jazz na konci léta v Českém Krumlově (září) nebo na „Jazz Goes To Town“ v Hradci Králové (říjen) a také s ostravskou formací BBC pravidelně koncertuje v ostravském klubu Parník a představili se na Vsetínském jazzovém festivalu J.Audese (září).

Stále příležitostně vystupuje s kapelou kytaristy Luboše Andršta (Agharta nebo festival Jazz na ulici Plzeň), opět vyučuje na Letní jazzové dílně K.Velebného ve Frýdlantu v Čechách, uvádí jazzové pořady v Čs.rozhlase na stanici Vltava nebo v Planetariu J.Palisy v Ostravě.

S Ostravským rozhlasovým orchestrem vystoupil jako pianista, skladatel a aranžér na koncertech s mnoha hosty – Marií Rottrovou, Věrou Špinarovou, Ewou Farnou, Jarmilou Šulákovou, Petrem Bendem, Petrem Němcem a dalšími. V srpnu vychází u vydavatelství FONTANA autorské CD „Easy jazz“, které nahrál se saxofonisty Michalem Žáčkem, Ivanem Myslikovjanem a kytaristou Rudym Horvátem.

V říjnu se Boris Urbánek stal členem doprovodné skupiny Marie Rottrové Flamingo, s níž odehrál 10 koncertů v rámci 40.výročí založení skupiny, s hosty Petrem Němcem a Jaroslavem Wykrentem.

Ve spolupráci s firmou ŠmíraPrint organizuje koncertní agentura Boris Urbánek-Paradise Music ve Štramberku pravidelný měsíční cyklus koncertů nazvaný „Hvězdy pod moravským Betlémem“. V rámci tohoto cyklu již vystoupili – Jiří Stivín Q, Pavel Dobeš, Sestry Havelkovy, Lenka Dusilová, Ywonne Sanchez & Brazilian Groove, Alice Springs, Radim Hladík & Blue Effect, Michal Prokop & Luboš Andršt & Jan Hrubý, Lenka Filipová, TUTU, Věra Špinarová, Heidi, Michal Pavlíček Trio, YO YO Band.


2006

S kapelou Rhythm Desperados, kterou definitivně opouští zpěvačka Tonya Graves, natáčí a vydává instrumentální live CD „VOLCANO“ (Arta). Pravidelně 3 krát měsíčně koncertuje v pražském jazzovém klubu Agharta, v ostravském klubu Parník, v plzeňském Jazz and Blues nebo havířovském Harlow Jazzclub. Vystupují na festivalech Jazz Open Ostrava 2006 (srpen), v Athénách a na festivalu v řeckém Patras (září), na Československém jazzovém festivalu v Přerově (říjen), na Bratislava Jazz Days (říjen), na Latin Jazz Evening v Praze (listopad), nebo také v pražském hotelu Hilton na světové konferenci francouzské společnosti Dalkia (prosinec).

S ostravskou formací Boris Band Combination pravidelně koncertuje v ostravském klubu Parník a vystoupil také na festivalu Jazz Open Ostrava 2006 s hosty - saxofonistou Rudolfem Březinou a zpěvačkou Věrou Špinarovou (srpen). Příležitostně vystupuje s kapelou kytaristy Luboše Andršta, opět vyučuje na Letní jazzové dílně K.Velebného ve Frýdlantu v Čechách, uvádí jazzové pořady v Čs.rozhlase na stanicích Praha a Vltava, autorské pořady v Planetariu J.Palisy v Ostravě a podílí se na vzniku televizního dokumentu „Parník, 10 let perspektivní minulosti“.

Je organizátorem, dramaturgem a producentem prvního ostravského jazzového festivalu JAZZ OPEN OSTRAVA 2006, který proběhl pod širým nebem v srpnu na nádvoří Slezskoostravského hradu. Celý festival natáčel a odvysílal Český rozhlas Ostrava.

S kapelou TUTU koncertuje v jazzových klubech a jsou pozváni prezidentem České republiky, panem Václavem Klausem, na koncert v rámci cyklu koncertů „Jazz na Hradě“, kde s velkým úspěchem v prostorách Nové galerie 30. října vystoupili. Z koncertu vydávají CD nazvané „Boris Urbánek a TUTU na Hradě“ (Multisonic). Jsou také hosty jazzového festivalu v polském Krakowě (prosinec).

S Ostravským rozhlasovým orchestrem (ORO), který po letech obnovil svou činnost vystoupil jako pianista, skladatel a aranžér na koncertech (Ostrava, Praha, Poděbrady) s mnoha hosty – Marií Rottrovou, Věrou Špinarovou, Alicí Springs, Jarmilou Šulákovou, Petrem Lipou, Petrem Němcem, Tomášem Kovalčíkem a dalšími.
22. prosince vystoupil v ostravském Parníku na jedinečném „Vánočním koncertě“ v duu - s legendou polské hudební scény - zakladatelem SBB, skladatelem, zpěvákem a pianistou Józefem Skrzekem.

Ve spolupráci s firmou Šmíra Print organizuje koncertní agentura Boris Urbánek-Paradise Music od srpna ve Štramberku pravidelný měsíční cyklus koncertů nazvaný „Hvězdy pod moravským Betlémem“. V rámci tohoto cyklu již vystoupili – Jiří Stivín Q, Pavel Dobeš, Sestry Havelkovy nebo Lenka Dusilová.

 

2005

V létě 2005 natáčí s Michalem Žáčkem cyklus "Dětských písní" Jaroslava Šimíčka pro klavír a flétnu, který by měl vyjít na CD v roce 2006. Vedle svých studiových a skladatelských aktivit je iniciátorem znovuobnovení Rhythm Desperados se zpěvačkou Tonyou Graves, se kterou účinkují mj. na Prague Phillis Jazz Festivalu na podzim 2005. Koncertuje také s TUTU, s Boris Band Combination, a v duu s Jiřím Stivínem.

 

2004

Německé vydavatelství Sound Of Music vydává CD Romeo und Julia – Deutsche Original Aufnahme, které se v březnu a v dubnu stává nejlépe prodávaným muzikálovým soundtrackem v Německu.
7. dubna se uskutečnila ve švýcarském Davosu světová premiéra romantického muzikálu na ledě Romea a Julie pod názvem : Romeo und Julia – das Musical erweckt das Eis zum Leben. Následují 4 představení v německém Bad Tölz a v Hannoveru.

Tonya Graves and Her Rhythm Desperados přerušují svou koncertní aktivitu a kapela bez zpěvačky Tonyi Graves, kterou nahradil saxofonista Rosťa Fraš, pokračuje pod názvem Prague Agharta Gang. V květnu mj. účinkují na jazzovém festivalu v Athénách.

 

2003

V lednu, únoru a březnu nahrává v Praze ve studiu Ve Smečkách s Orchestrem pražských filharmoniků, pod taktovkou italského dirigenta Paola Gatta, hudbu k romantickému muzikálu na ledě Romeo a Julie. Ve studiu Na Propasti a studiu O.Soukupa se nazpívaly všechny role k muzikálu.
Julie - Lucie Bílá, Romeo – Bohuš Matuš, Shakespeare – Jiří Korn alt. Jan Přeučil, Tybalt – Kamil Střihavka, Merkucio – Josef Bohouš, Kapuletová – Věra Špinarová alt. Irena Budweiserová, Monteková – Athina Langoska alt. Jana Vaculíková, Escalus – Marcel Palonder, Benvolio – Petr Janda a další. V Brně a v Hradci Králové nahrál sbory s Brněnským akademickým sborem, vedeným Dr. Jaroslavem Kyzlinkem a s chlapeckým sborem Boni Pueri, vedeným Dr. Pavlem Horákem. EMI vydává také soundtrack na CD, jehož kmotrem se stal olympijský vítěz z Nagana, hokejista David Moravec.
17.dubna 2003 se v Ostravě uskutečnila premiéra romantického muzikálu na ledě Romeo a Julie, autora hudby Borise Urbánka a textaře Jaromíra Nohavici, v produkci společnosti Musical On Ice.

V dubnu se stává členem, respektive desperátem, ve skupině Tonya Graves and her Rhythm Desperados. Tonya Graves (USA) – zpěv, Boris Urbánek – klávesy, Michal Hejna – bicí, Wimpy Tichota – baskytara a Pavel Plánka – perkuse. Natáčí pro Českou Televizi, Český Rozhlas a účinkují na jazzových festivalech v Českém Krumlově, Přerově, Hořicích a v jazzových klubech v Praze, Ostravě, Plzni atd.

V červenci se stává uměleckým ředitelem společnosti Musical On Ice a.s. a spoluprodukuje podzimní turné Romea a Julie po České Republice.

V září nahrává v prestižních nahrávacích studiích Berlíně (studio Musical Net) a v Kolíně na Rýnem (Soundstudio N) německou verzi Romea und Julie.
Hlavní role byly nazpívány a namluveny předními německými, švýcarskými a americkými muzikálovými zpěváky. Julie – Nicole Seeger, Romeo – Sascha Krebs, Shakespeare – Eberhard Storz, Tybalt – Zoltán Tombór, Merkucio – Darius Merstein-McLeod, Kapuletová – Brigitte Oelke, Montéková – Nicole Sieger, Escalus – Karim Khawatmi, Paris – Carsten Axel Lepper, Chůva – Kerstin Frank, Benvolio – Jonathan Guss a další. Autorkou německých textů písní je rakouská textařka, žijící v Holandsku, paní Melitta Edith, která je mj. také autorkou německých textů k broadwayským muzikálům - Jekyll & Hyde nebo The Scarlett Pimpernel. Německá verze se realizuje pod supervisorským dohledem dirigenta Düsseldorfské opery, zkušeného producenta a šéfa německé společnosti Musical Net pana Koena Schootse.

 

2001

Zkomponoval a nahrál hudbu k prvnímu českému celovečernímu animovanému hudebnímu filmu Báječná show, který režisér Vladimír Mráz napsal na motivy LaFontainových bajek.    15 původních písniček s texty Jiřího Sedláčka, Marka Dohnala, Hermíny Motýlové a Jiřího M.Brabce nazpívali mj. Věra Špinarová, Heidi, Lucie Vondráčková, Žofie Kabelková, Jan Spálený, Petr Janda, Dan Bárta, Jiří Korn, Oto Klempíř, Norbert Lichý, Jiří Sedláček, Boris Urbánek, Václav Neckář, dětský pěvecký sbor Ondrášek, dívčí sbor – Kateřina Krejčí, Daniela Rainischová, Kateřina Uherková a Lucie Bergerová.

Podílí se autorsky na novém albu Věry Špinarové “Za vše můžu já”.

 

2000

Vytváří ve spolupráci se Symfonickým orchestrem českého rozhlasu (SOČR)

s dirigentem Vladimírem Válkem novou kompletní„hudební grafiku“ pro Český rozhlas 2 stanice Praha.

22.11.1998 se narodil druhý syn Tadeáš.

 

1999 - 2002

Připravuje a uvádí pravidelné autorské pořady v Českém rozhlase na stanicích Praha, Vltava a Ostrava (Na Parníku s Borisem Urbánkem, Jazzové nokturno, Jazz Live z Ostravy, Jazz po půlnoci, Siesta atd.


1998

Napsal hudbu k nejúspěšnějšímu scénickému projektu v České republice v roce 1998, k Pohádkovému muzikálu na ledě MRAZÍK-premiéra 15.9.1998. Více než dvěstě

představení v sezónách 1998/99 a 1999/2000 shlédlo na 800 tisíc diváků. Soundtrack obdržel „Zlatou desku“ za prodaných více než 25 000 nosičů.

 

1997

Vydává progresívní acidjazzové-hiphopové CD "UV Drive" s předním jazzovým pianistou a skladatelem Emilem Vyklickým. (hosté-Roman Pokorný-kytara, Vlastik

Šmída-trp, Martin Gašpar-bas)

Vedle TUTU zakládá „ryze ostravskou“ skupinu „Boris Band Combination“(BBC), kde přizval ke spolupráci mladou kapelu The Gizd Q složenou z absolventů ostravské konzervatoře. Častým hostem BBC je tenorsaxofonista Rudolf Březina (mj.G.Brom Orchestra).

B.Urbánek-keyb., Michal Žáček-sopransax, flétna, basklarinet, Vlastimil Šmída-trp., Jaroslav Janek-baskytara, Patrik Benek/Kamil Slezák-bicí, Jakub Kupčík-perkuse


 

1996

TUTU – CDSundance viz TUTU

 

1995

Vydává autorské album v duu s altsaxofonistou Ivanem Myslikovjanem "Nice To Meet You".


1993 - do současnosti

Rozsáhlé skladatelské aktivity vedly ke zbudování “harddisc recording” studia a vytvoření vlastní producentské značky “PARADISE MUSIC”, která také mj. produkuje hudbu k reklamám. Věnuje se oblasti tvorby hudebního “designu” pro rádia a televize. Od roku 1992 vytváří kompletní hudební “design” Rádia Orion v Ostravě, Českého rozhlasu Olomouc (1997), Rádia Zlín (1999) nebo TV Polar Ostrava (1998). Je autorem scénické hudby k mnoha rozhlasovým hrám, krátkometrážním a kresleným filmům, TV dokumentům a pořadům. (Neváhej a toč, Ta naše povaha česká, Klekánice, Na stopě, Nota Bene, Kdo zaváhá nejede, Pohledy odjinud, Postřehy Karla Kincla, atd.) Spolupracuje s mnoha zpěváky, zpěvačkami, orchestry a sólisty (TOČR Bratislava, Věra Špinarová, J.A.R., Leona Machálková, Beata Dubasová, Rebecca, Heidi, Renata Drossler, Kasia Karasek, Emil Viklický, Ivan Myslikovjan, Janáčkova Filharmonie Ostrava nebo Harry Watters a William Grimes (USA)) viz diskografie
Rovněž je autorem klubových znělek hokejových týmů HC Vítkovice (1994) a HC Femax Havířov (1999).

 

1992 - současnosti

Každoročně se věnuje pedagogické činnosti na Letní jazzové dílně Karla Velebného ve Frýdlantu v Čechách, kde vyučuje jazzové piano a improvizaci. Založil společně s ing. Štěpánem Rainischem Jazzovou Nadaci Ostrava, která organizovala jazzový klub „Blaník“- (březen 1992) v Divadle Petra Betruče, poté spolu s CKV Ostrava klub Parník na Sokolské ulici v Ostravě – (duben 1996) a pořádá každoročně letní jazzový festival “Jazz Club Live”. Boris Urbánek se nadále věnuje této činnosti, byť roce 1998 Jazzová Nadace svou činnost ukončila.


1991

TUTU – CD „Mr.Jazzman“ Viz TUTU

 

1990 - do současnosti

Trvalá spolupráce s divadly - Divadlo Petra Bezruče v Ostravě (muzikál „Cvokstory“ polského režiséra Andrzeje Strzeleckého - orig."Zle zachowanie" s českým textem Jaroslava Wykrenta).

Autor hudby k divadelním hrám : "Villon-Žízeň u pramene" J.Edlise (DPB Ostrava 1991), "Oidipus král " J.Skácela (Divadlo bratří Mrštíků Brno 1993), " Hráč a jeho štěstí" F.M..Dostojevského a P.Kohouta (Městské Divadlo Karlovy Vary 1995), "Komik " J.Osborneho (NDMS Ostrava 1997), " Klíčovou dírkou" J.Ortena (NDMS Ostrava 1999, Na Fidlovačce Praha 2000)


1989 - 1996

Nahradil tragicky zesnulého pianistu Vladimíra Figara v Orchestru rozhlasu Ostrava - ORO a JORO (Jazzový orchestr Rozhlasu Ostrava), se kterými již delší dobu spolupracoval jako autor a aranžér.
Spolupráce s mnoha předními československými sólisty (J.Konopásek, J.Koubková,
  K.Růžička, E.Viklický, J.Stivín, S.Košvanec, M.Svoboda, L.Andršt, Zd.Fišer a další)

Festival Jazz In Duketown - Hertogenbosch (Holandsko1991).

V roce 1996 orchestr zanikl.

CD - JORO live (1992)

CD - JORO Classic (1994)

 

 

1988 - 1990

Člen doprovodné skupiny  Supernova zpěvačky HEIDI.

Obsaz. : Heidi - zpěv, Ivo Pavlík - kláves. nástr., Pavel Zdražila - kytara,

Jenny Krompolc - baskytara, kláves.nástr., Radek Stárek/Libor Pyško - bicí,

Lešek Wronka  - zpěv,kláves. nástr., Boris Urbánek - kláv.nástr.

Turné SSSR - Moskva, Talin, Riga, Vilnius (1988).

LP/CD Novinka (1988), Cesta kolem těla (1989), Heidi (1990).

 

 

1987 - 1991

Combo Petra Lipy v Bratislavě.

Obsaz. : Peter Lipa - zpěv, Juraj Bartoš - trp., Karol Lago/Ivan Myslikovjan - altsax, Anton Jaro/Jenny Krompolc - baskytara, Cyril Zelenák/Ján Fabrický - bicí, Andrej

Šeban - kytara, Boris Urbánek - klávesové nástr.

Festivaly : Midtfyns - Odense (Dánsko 1986), Jazz Pori (Finsko 1988),

Jazz In Duketown - Hertogenbosch (Holandsko 1988), Erding (SRN 1988), Antverpy (Belgie 1988), Bratislavské jazzové dni (1988), Palermo (Italie 1989), Arhuss (Dánsko 1990),

LP "Je to stále tak" (angl. "That's The Way It Is"), kterou z velké části zkomponoval a také zaranžoval (OPUS 1988).

Vedle Comba také vystupoval s Petrem Lipou jen v duu. (mj. Malta 1989).

 

1987 - do současnosti

Založil vlastní fusion-jazzovou skupinu TUTU, která navazuje na předchozí Jazzovou laboratoř. (Viz TUTU)


1986 - 1987

Členem česko-slovenského Blues Bandu Luboše Andršta a Petera Lipy.

Obsaz. : Peter Lipa - zpěv, Luboš Andršt - kytara, Dušan Hájek/Pavol Kozma - bicí, Alexej Charvát - baskytara, Boris Urbánek – Fender piano.

Festivaly : Turné na Kubě a jazzový festival  Jazz Latin Plaza '86 v Havaně,

Blues na Dunaji - Bratislava (1986),

LP "Škrtni co se nehodí" v angl.versi “Blues Office” (Supraphon).


1984 -1985

Současně také člen ostravské skupiny ESO (dříve Alternativa).

Obsazení: Vendulka Volná - zpěv, Jan Volný - kytara, Olan Čurda - baskytara, Jaroslav Plošek - bicí, Boris Urbánek - klávesové nástroje.

 


  

1984 -1986

V duu se skladatelem a hráčem na klávesové nástroje Martinem Kratochvílem

v nově vytvořeném JAZZ IQ , vycházejícím z tehdy nejnovějších technologických poznatků v oblasti computerů a MIDI systému. Festival Mládeže a studentstva

v Moskvě 1985.

 


1981 - 1986

Absolvoval kurs “Jazzová praktika” Karla Velebného v Praze.

Poprvé se objevil na jazzové scéně v roce 1982 jako kapelník amatérského souboru Jazzová laboratoř.

1.obsaz. : Boris Urbánek - piano, Ivan Myslikovjan- altsaxofon, klarinet,

Jaroslav Šimíček - kytara, Petr Jančar - baskytara, René Šimon - bicí.

2.obsaz. : Boris Urbánek - piano, Ivan Myslikovjan- altsaxofon, klarinet,

Jaroslav Šimíček - baskytara, René Šimon/Michal Hejna - bicí.

Jazzové festivaly : Blansko - Jazzové dni 1983, Přerovský ČAJF 1984, Karlovy Vary

ČAJF - 1984 (3.místo v soutěži amatérských jazzových souborů), Šumperk 1985.

18.12.1983 se narodil první syn Adam.


1961 - 1983

Boris Urbánek se narodil 7. 3. 1961. Hře na klavír se učil u prof. Žofie Fierlové. Po ukončení základní školy pokračoval ve studiu

na ostravském gymnáziu Hladnov. Po maturitě byl přijat

na Státní konzervatoř v Ostravě, kde studoval obor klavír

u prof. Milady Šlachtové. V roce 1981 se oženil s Hankou Sobkovou. Po absolutoriu na konzervatoři v roce 1983 nastoupil jako učitel hudby na hudební škole v Ostravě 1.